Kuru Erik Hafızayı Güçlendiriyor

Bin bir faydası olan, içeriğinde potasyumun, magnezyumun asla eksik olmadığı Erik hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler buradadır. Hem kurusu hem tazesi hiç fark etmeksizin kesinlikle tüketmenizi önerdiğimiz erik onlarca hastalığa şifa olup, hızlı yaşlanmanızı engeller.

Taze eriğin kuru bir hale geçmesiyle birlikte besin maddeleri biraz daha yoğunlaşmaktadır. Böyle olunca da normalden 2 kat daha fazla güçlü bir besin olduğu bilinmekte ve buna göre de kuru erik, her zaman bu konuda insanlar için yararlı olmaktadır. Kalp işlevini kesinlikle korumaktadır.

Kuru erik insanların bağırsak bölgelerini yumuşatarak, hafifletir. İçerdiği lif sayesinde sindirim sistemi için kolaylık sağlar. Daha rahat sindirim sisteminizi gerçekleştirmenizde etkilidir. Barsak kanseri içinde etkili olmakta olup bu riski insanlarda azalttığı söylenmektedir.

Kuru erik sayesinde insanların beyinleri de hafifliyor ve hafızanın güçlenmesi için de yararlı oluyor. İçerdiği B vitamini sayesinde hafıza güçlülüğüne yardımcı olur, hem fiziksel hem zihinsel olarak sağlık için etkili olur.

Kadınlar için de kuru erik önemlidir. Menopoz dönemi için etkili olan bu kuru erik, olumlu bir şekilde iyi gelmektedir. Boron minerali içermesinden dolayı yardımcı olur. Aynı zamanda kalp sağlığı açısından da yararları vardır.

Kuru erik sadece yenilmez aynı zamanda komposto, pekmez, reçel, hoşaf gibi yapımlar da kullanılarak tüketilmektedir. Bir meyve kâsesi içerisinde kuru eriği satın aldıktan sonra saklama gibi bir ihtimaliniz vardır. Aynı zamanda eriğin belirli bir süre evinizde, kâsede beklemesiyle buzdolabına koyarak saklamanızda da hiçbir problem olmamaktadır. Hafıza da hatırlama güçlüğü çeken herkese kuru eriği öneriyoruz. 1 kg kadar alacağınız eriği uzun bir müddet günlük sadece bir avuç kadar tüketmeniz yeterli olacaktır.

Kuru meyvelerin çoğunda bulunduğu gibi bu kuru erikte de enerji deposu bulunmaktadır. Enerji depolamak istiyorsanız eğer kuru eriği tercih edebilirsiniz

Şunları yapabilirsiniz Bir Cevap Yazın, veya önceki kendi sitenizden.

Bir Cevap Yazın